خواص قارچ گانودرما + قارچ گانودرما چیست؟ +فیلم

قارچ گانودرما چیست؟ چرا گانودرما را پادشاه گیاهان دارویی، جان افزا، اکثیر جوانی می نامند؟ خواص گانودرما را می‌شناسید؟ گانودرما لوسیدوم یکی از ارزشمند ترین مواد خوراکی است که در گروه گیاهان دارویی قرار می گیرد. تحقیقات بسیاری در زمینه خاصیت قارچ گانودرما صورت گرفته که همگی دلالت بر مغذی بودن قارچ گانودرما دارد. متخصصین تغذیه با توجه به فواید گانودرما لوسیدوم، این گیاه شفابخش را جایگزین و مکمل بسیاری از داروهای شیمیایی و زیان بخش دانسته اند. گانودرما در ایران به خوبی رشد می کند و با اقلیم ایران سازگار است. اگر سلامت جسمانی، نشاط روحی و عمری طولانی می خواهید، این مطلب برای شما نوشته شده است.

آنچه در این مطلب می خوانید:

 • گانودرما چیست؟
 • خواص دارویی قارچ گانودرما
 • ارزش غدایی گانودرما
 • پرورش قارچ گانودرما در ایران
 • عوارض احتمالی مصرف گانودرما
 • نحوه و میزان مصرف گانودرما
 • محصولات گانودرما

قارچ گانودرما چیست؟

قارچ Ganoderma با نام علمی Ganoderma Lucidum از گونه قارچ های قرمز است. بر خلاف باور عمومی، همه قارچ های قرمز سمی نیستند. قارچ گانودرما یکی از کامل ترین مواد غذایی در جهان است که ارزش تغذیه ای و درمانی بسیاری دارد. Ganoderma Lucidum از شاخه قارچ های چتری است که در طبعت بر روی چوب و تنه درختان رشد می کند. گانودرما با حدود ۸۰ گونه مختلف، گیاهی وحشی و خودرو در طبیعت است که این روزها در مزارع پرورش قارچ نیز با تکنیک های ویژه تولید می شود. گانودرما بافتی چوبی، براق و صیقلی داشته و از نظر ظاهری با قارچ دکمه ای تفاوت بسیاری دارد. قسمت هاگدان گیاه شبیه به کلیه انسان و به رنگ قهوه ای- قرمز است که در لبه های قارچ، کمرنگ تر می شود.

قارچ گانودرما از هزاران سال پیش در طب سنتی آسیای شرقی مورد استفاده بوده است. Genoderma به عنوان قارچ Reishi در طب سنتی ژاپن از گیاهان قابل احترام شمرده شده است. مردم ژاپن به آن  رِیشی به معنی پادشاه گیاهان دارویی لقب داده اند. قارچ گانودرما  یا lingzhi در چین نمادی از سلامتی و طول عمر به همراه شادی و اقبال در زندگی بوده و بیش از ۲۰۰۰ سال است که برای درمان پزشکی استفاده می شود. گانودرما زمانی تنها برای امپراطوران و بزرگان استفاده می شد و در اختیار عموم مردم قرار نداشت. ثروتمندان در دوران باستان با امید جاودانگی و آرامش، از نوشیدنی گانودرما استفاده می کردند. در چین باستان از گانودرما با عناوینی همچون “گیاه توانمندی معنوی” و “قارچ ده ساله” یاد می کردند. در باور چین باستان نوشیدن معجونی از قارچ گانودرما ، جاودانگی و طول عمر را به ارمغان می آورد.

در حال حاضر گانودرما در سراسر جهان شناخته شده  و در طب سنتی این گیاه شگفت انگیز در درمان بسیاری از بیماری های جسمی و روحی به کار می رود و معجونی شفابخش است. در ادامه اطلاعات بیشتری از خواص گانودرما و ارزش تغدیه ای آن برای علاقه مندان در نظر گرفته شده است.

قارچ گانودرما

خواص دارویی قارچ گانودرما

استفاده از طبیعت درمانگر برای پیشگیری از بیماری ها و مداوای مشکلات جسمی و روحی موضوع تازه ای نیست. طبیعت شگفتی های بسیاری دارد که تا کنون بخشی از آن توسط بشر شناخته شده و قسمت اعظم آن ناشناخته مانده است. در قرن حاضر بشر رویکردی دوباره به طبیعت و معجزات آن داشته و در سراسر دنیا کمپین های حمایتی برای مصرف فرآورده های طبیعی، ارگانیک  گیاهی دایر شده است. در این میان انواع قارچ به عنوان ارزشمندترین ماده غذایی در طبیعت شناخته شده و تحقیقات گسترده ای بر روی خواص قارچ صورت گرفته است.

خواص دارویی قارچ گانودرما طبق شواهد علمی به اثبات رسیده است. بررسی های انجام شده روی نمونه ها و تحقیات بالینی روی بیماران نشان دهنده شفا بخشی قارچ گانودرما و خواص دارویی قارچ گانودرما می باشد. در ادامه از  ۲۰ مورد از خواص دارویی قارچ گانودرما  که مورد تایید علمی قرار گرفته، را  بررسی می کنیم:

خواص شگفت انگیز قارچ گانودرما عبارتند از:

۱-سلامت قلب

محققان در چین و ژاپن دریافتند که اسید گانودریک(ganoderic acid )موجود در گنودرما جریان خون را بهبود می بخشد و مصرف اکسیژن در عضله قلب را تنظیم می کند. همچنین گانودرما در کاهش کلسترول تاثیرگذار بوده و از لخته شدن خون در شریان ها پیشگیری می کند. طبق تحقیقات صورت گرفته مصرف قارچ گانودرما به مدت ۲ هفته، موجب کاهش فشارخون به طور محسوس خواهد شد. کلسترول و فشار خون بالا از بیماری های اپیدمی در قرن حاضر هستند که با مصرف فرآورده های قارچ گانودرما به طور طبیعی درمان می شوند.

۲- ضد آلرژی

عصاره گانودرما می تواند به طور قابل توجهی انواع مختلف واکنش های آلرژیک، از جمله آسم و درماتیت، را مهار کند. Tritpenes، یک ترکیب موجود در گنودرما می باشد که  اثرات ضد ویروسی و ضد حساسیت آن به اثبات رسیده است. این ماده باعث آزاد شدن آنتی هیستامین در بدن می شود و مشابه داروهای ضد آلرژی عمل می کند. . Ganoderma برای درمان آلرژی های ناشی از شوک آتوپیک، درماتیت، تب یونجه، کهیر و آلرژی های مواد غذایی و دارویی مفید است.

آلرژی

۳- درمان کبد چرب، هپاتیت و سیروز کبدی

این گیاه قوی کبد را از آسیب فیزیکی و بیولوژیکی محافظت می کند. همچنین بیماران با کبد چرب و سیروز کبدی ناشی از مصرف الکل می توانند  با عصاره گانودرما روند درمان را سریع تر طی کنند. Ganoderma می تواند به افرادی که در مراحل اولیه بیماری های کبدی الکلی هستند کمک کند ولی درمراحل حاد و از کار افتادن کامل کبد، درمان با قارچ گانودرما تاثیر گذار نیست. بیماران مبتلا به هپاتیت B و افزایش آنزیم های کبدی می توانند از خواص دارویی قارچ گانودرما استفاده بیشتری داشته باشند. در نظر داشته باشید که مراحل درمان هپاتیت B بسیار دشوار است و با قطع درمان، امکان عود بیماری وجود دارد. ترکیبات قدرتمند موجود در گندودرما در پاکسازی کبد و حذف آثار داروهای شیمیایی بر کبد بسیار موثر است. بازسازی بافت های کبد به همراه داروهای تجویز شده و استفاده از عصاره گانودرما، تسریع خواهد یافت.

۴- دفع سموم بدن

Ganoderma سموم موجود در بدن را از بین می برد. مصرف داروهای شیمیایی و غذاهای فرآوری شده، سموم بدن را افزایش داده و عوارض ناخواسته ای را در بدن ایجاد می کند. یکی از خواص دارویی قارچ گانودرما مربوط به افزایش اکسیداسیون و تنظیم مقدار pH در بدن است. علاوه بر این گانودرما توانایی اکسیژن رسانی به بافت ها را تا ۱٫۵ برابر بیشتر می کند . پاک کردن سموم از بدن، کاهش عوارض ناخواسته داروها و تنظیم مقدار pH از خواص دارویی قارچ گانودرما در بدن هستند.

۵- درمان بیماری کلیه

بیماری های شایع کلیوی شامل نفریت مزمن، سندرم کلیوی دیابتی و نفریت با افزایش قند خون و میزان کلسترول بدن ارتباط مستقیم دارند. قارچ گانودرما در کاهش میزان قند خون و کلسترول خون تاثیر فوق العاده ای داشته و اوره را تنظیم می کند.  طب سنتی با امداد از خاصیت قارچ گانودرما قادر به مهار بیماری های کلیوی می باشد.

۶- خواب آرام

پزشکی گیاهی چینی به طور سنتی Ganoderma را برای خواب آرام  توصیه می کند. استفاده منظم از قارچ گانودرما موجب ایجاد آرامش شبانه شده و برای افرادی که از بی خوابی رنج می برند فوق العاده مناسب است. نوشیدن یک فنجان نیم ساعت قبل از خواب، فرد را دچار خواب تدریجی و عمیق خواهد کرد. برای نتیجه گیری بهتر از خواص دارویی قارچ گانودرما باید روند درمان را تا بر طرف شدن کامل مشکل، ادامه داد.

خواب آرام

۷- بهداشت روان

Ganoderma خشک شده برای درمان مشکلات عصبی ناشی از استرس محیطی توصیه می شود. این گیاه هیچگونه تاثیر سکر آور مشابه مواد مخدر را نداشته و موجب وابستگی فرد نخواهد شد. به این ترتیب می توان گیاه گانودرما را به صورت پودر خشک شده در برنامه روزانه گنجاند. استرس بزرگترین مشکل افراد در جوامع ماشینی است و اثرات ناخوشایندی را در فرد ایجاد می کند. جالب است بدانید که طبق مطالعات انجام شده در ژاپن، خواص دارویی قارچ گانودرما در درمان بیماری آزایمر نیز تاثیر مثبتی داشته است.

۸-تقویت عضلات

یکی از خواص گانودرما کاهش درد عضلات و احساس آرامش در عضلات بدن است. کسانی که دوره نقاهت بیماری را می گذرانند با مصرف روزانه یک فنجان قهوه گانودرما می توانند روند تقویت عضلات خود را سرعت بیشتری بخشند.

۹- تقویت سیستم ایمنی

قارچ گانودرما در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. قارچ Reishi نه تنها سیستم ایمنی را تحریک می کند بلکه همچنین آن را تنظیم می کند. این تنظیم تعادل متابولیک را در بدن بهبود داده  و سنتز اسید نوکلئیک را در میسر می سازد. این روند در افزایش گلبول های سفید خون و تقویت سیستم ایمنی تاثیر مثبت دارد. قارچ گانودرما با تقویت سیستم ایمنی مانع از بروز بیماری در فرد خواهد شد.

تقویت سیستم ایمنی بدن

۱۰- پیشگیری از پیری زودرس

نور خورشید، هوای آلوده، غذاهای کنسروی، داروهای شیمیایی، استرس و … روند پیری را افزایش داده و علائم پیری را در فرد بیشتر می کنند. با مصرف مداوم قارچ گانودرما شاهد تاخیر در روند پیری و در نتیجه افزایش طول عمر خواهیم بود. گانودرما در مبارزه با رادیکال های آزاد نقش داشته و از پیری زودرس پیشگیری می کند.

۱۱- کاهش وزن و تناسب اندام

اکسیژن برای سوختن چربی برای سوخت بسیار ضروری است. سطح بالای اکسیژن متابولیسم بدن را افزایش می دهد و منجر به کاهش وزن می شود. قارچ گانودرما با افزایش اکسیژن خون، انرژی بیشتری را ایجاد می کند. به این ترتیب استفاده از فرآورده های گانودرما به همراه تمرینات مداوم ورزشی در کاهش وزن تاثیر بیشتری خواهد داشت.

کاهش وزن

۱۲- آنتی اکسیدان قوی

Ganoderma Lucidum قوی ترین آنتی اکسیدان گیاهی است که در این گیاه دیده می شود. گانودرما حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان شامل پلی ساکارید، پپتید پلی ساکارید و ترکیبات فنلی است. آنتی اکسیدان ها در سلامت افراد بیشترین تاثیر را دارند.

۱۳- پیشگیری از سرطان

قارچ گانودرما موثرترین ماده گیاهی شناخته شده برای مبارزه با تکثیر سلول های سرطانی است. در یک مطالعه پزشکی ۳۶ فرد مبتلا به سرطان پیشرفته به مدت دوازده هفته سه بار در روز گانودرما دریافت کردند. نتایج به دست آمده به وضوح نشان دهنده افزایش سلول های سالم در بیماران بوده است. کمبود اکسیژن یکی از علل اصلی سرطان است. سلولهای سرطانی بدون نیاز به اکسیژن رشد می کنند . سلول های سرطانی نمی توانند در محیط غنی از اکسیژن رشد کنند. چندین آزمایش آزمایشگاهی نشان داده است که قارچ گانودرما می تواند از متاستاز سرطان جلوگیری کند. عصاره گانودرما در داروهای گیاهی برای سرکوب سلول های سرطانی استفاده می شود. جالب است بدانید که  ترکیب پودر گانودرما با چای سبز موجب تقویت رشد سلول های سالم خواهد شد.

مشاهده ویدئوی خواص درمانی قارچ گانودرما

۱۴- درمان عفونت

افرادی که مستعد عفونت های ناشی از بیماری هستند می توانند با مصرف نوشیدنی گانودرما و ترکیب دیگر گیاهان دارویی، از بروز عفونت پیشگیری کنند. عفونت ثانویه ناشی از انواع بیماری ها با گانودرما قابل پیشگیری است.

خواص درمانی گانودرما

۱۵- درمان افسردگی

راهبان چین باستان از قارچ Reishi  برای آمادگی ذهنی در مدیتیشن استفاده می کردند. گیاه گانودرما قرن هاست که برای درمان استرس، اضطراب، بیماری های روحی و افسردگی ناشی از آن مورد استفاده قرار گرفته است. خاصیت آرام بخشی قارچ گانودرما در سرکوب بیماری های روانی تاثیرگذار است.

۱۶- سلامت پوست

استفاده موضعی از گانودرما می تواند برای بهبود زخم های پوستی، اگزما، پسوریازیس، نیش حشرات، زخم ها و خراش ها بسیار موثر باشد. به این منظور گیاه تازه گانودرما را له کرده و روی زخم قرار می دهند.

۱۷- مداوای عفونت ادراری

Ganoderma همچنین موجب تسکین عفونت های دستگاه ادراری شده و روند درمان را تسهیل می کند. در یک مطالعه موردی ۸۸ نفر مبتلا به عفونت مجاری ادراری به مدت ۲ هفته تحت درمان با قارچ گانودرما قرار گرفتند. روزانه دوز مشخصی از گانودرما به تجویز پزشک به این افراد داده شده است. نتایج به دست آمده از این آزمایش بهبود قابل توجه عفونت ادراری در افراد تحت درمان بوده است. یکی از خواص دارویی قارچ کانودرما افزایش جریان ادرار و سلامت پروستات در مردان است.

۱۸- کاهش التهاب

عصاره گنودرما برای کاهش درد در بیماری های التهابی موثر است. ترکیبی از گنودرما با سان مئوآ (San Mioa) می تواند در کاهش التهاب آرتروز روماتوئید کمک کند. استفاده از خواص دارویی قارچ گانودرما در افراد سالخورده که از بیماری های آرترو روماتید رنج می برند، درمان جایگزین داروهای شیمیایی محسوب می شود.

۱۹- کاهش قند خون

گانودرما همچنین باعث کاهش میزان قند خون می شود. پلی ساکاریدها با اثرهیپوگلیسمی در این روند نقش داشته و باعث افزایش سطح انسولین پلاسما  بهبود متابولیسم کبدی گلوگز می شوند.

۲۰- پرتو درمانی

افرادی که تحت پرتو درمانی قرار دارند می توانند با مصرف روزانه نوشیدنی گانودرما، سیستم ایمنی را تقویت کرده و نتایج بهتری از شیمی درمانی به دست آورند. خاصیت قارچ گانودرما در کاهش علائم پرتو درمانی مانند تهوع، استفراغ، تب، عفونت بی نظیر است. بیمارانی که هم زمان با پرتو درمانی از فرآورده های غذایی گانودرما استفاده می کنند کمتر دچار ریزش مو و کاهش وزن خواهند شد.

ارزش غذایی قارچ گانودرما

گانودرما حاوی ۴۰۰ ماده مغذی است که به طرز شگفت انگیزی موجب تقویت قوای جسمی و سلامت روان می شوند. برخی از مواد مغذی موجود در این گیاه جادویی عبارتند از:

 • پلی ساکارید ها
 • آنتی اکسیدان ها
 • آدنوزین
 • پروتئین
 • آلکالوئیدها
 • پتاسیم
 • فسفر
 • کلسیم
 • ویتامین های A، C، E، D
 • همه ویتامین های گروه B

خواص گانودرما

پرورش قارچ گانودرما در ایران

همان طور که گفته شد پرورش این قارچ  با اقلیم کشورمان سازگاری خوبی دارد و پرورش این نوع قارچ در کشورمان روند رو به رشد خوبی داشته است. موارد مصرف این نوع قارچ به عنوان پودر در قهوه های مختلف (قهوه موکا،قهوه لاته،قهوه سوپریم  و شکلات داغ گانودرما) تولید شده است که در بازار به فروش می رسد

که شامل موارد زیر است:

 قهوه کافه لاته ( (coffe lattee: شامل پودر قهوه عربیکا،پودر روبوستا، پودر قارچ گانودرما و فیبر

قهوه  کافه سوپریم: (coffee supreme):پودر قهوه،پودرقارچ گانودرما، پودر جینسینگ

شکلات داغ) hot chocolate):پودر قهوه،پودر قارچ گانودرما،کوتوآ،پودر مالت وفیبر

 بعضی از فروشندگان قهوه در کشورمان  نیز خودشان اقدام به خرید و میکس این نوع قارچ با قهوه می کنند و ان را به فروش می رسانند و در واحد های تولید و عرضه گیاهان دارویی نیز متقاضی خرید این نوع قارچ هستند به عنوان یک گیاه دارویی به مشتریان خود عرضه می کنند اما چیزی مسلم هست این هست که در آینده نزدیک از تولید و عرضه این قارچ در کشورمان زیاد خواهیم شنید و تماس های زیادی که (هر روز هم بیشتر می شود) دوستان برای درخواست آموزش  وتولید آن می گیرند (که قرار است ان شالله پکیج آموزشی کاربردی و عملی در این خصوص آماده شود و در سایت به علاقه مندان ارائه شود) مشخص است که ارزش دارویی  این قارچ در کشورمان روز به روز بیشتر مشخص می شود و مردم کشورمان بیشتر با ارزش های فوق العاده  قارچ گانودرما آشنا می شود.

محصولات گانودرما

قارچ گانودرما گیاهی جادویی با خواص درمانی استثنایی است که طعم تلخ و بافت چوب مانندی دارد. تا کنون اشکال دارویی به شکل کپسول و پودر از این گیاه تولید شده که به عنوان مکمل غذایی در داروخانه ها به فروش می رسد. تولید قارچ گانودرما در ایران با موفقیت انجام شده و برخی از اشکال دارویی این گیاه در ایران نیز موجود است. مصرف ۲ تا ۶ کپسول با توجه به نیاز بلامانع است. دستور مصرف بر روی پسته بندی نوشته شده است.

پودر و عصاره گیاه نیز تولید شده که برای افزودن به چای یا قهوه پیشنهاد می شود. افزودن پودر گانودرما به چای یا قهوه موجب تند شدن مزه و کمی تلخی بیشتر نوشیدنی می شود.با کمی شیرین کننده می توانید طعم نوشیدنی را بهتر کنید.محصولات قارچ گانودرما به همراه قهوه موکا، قهوه فوری، قهوه موکا، هات چاکلت، قهوه لاته در بسته بندی های گوناگون عرضه می شود.

محصولات گانودرما

 محصولات قارچ گانودرما به عنوان دمنوش به همراه دیگر گیاهان دارویی می تواند اثرات ثمربخش بیشتری داشته باشد و یکی از متداول ترین نوع مصرف آن است. افزودن پودر گانودرما به انواع شیک ها و دسرها نیز می تواند طعم دلچسب تری به آن بدهد.

محصولات قارچ گانودرما و فراورده های آن در ساخت و تولید انواع محصولات زیبایی و پوست کاربرد دارد.

 

پیشنهاد می کنم که این  فیلم درباره انواع محصولات قارچ گانودرما  را هم ببینید.

 

نحوه و میزان مصرف قارچ گانودرما

مصرف مداوم قارچ گانودرما در دوز کوچک بسیار اثر بخش است. مصرف بیش از حد قارچ گانودرما در یک وعده نوصیه نمی شود. به طور عمده مصرف قسمت گوشتی قارچ به صورت خشک شده و یا پودر رایج تر است. استفاده از هاگ گانودرما در کشورهای غربی دیده شده و آسیایی ها از آن استفاده نمی کنند. مصرف قارچ گانودرما به طرق زیر امکان پذیر است:

الف: مصرف قسمت گوشتی گیاه به صورت خشک شده

تکه های بزرگ خشک شده گانودرما را حداقل به مدت ۲۰ دقیقه در آب گرم قرار دهید. میزان گرمای آب و مدت زمان بیشتر در خارج شدن مواد دارویی گانودرما نقش دارد.

ب: مصرف پودر قارچ

قسمت های گوشتی قارچ را به صورت تازه و یا خشک در دستگاه خردکن ریخته و کاملا پودر کنید. این پودر را می توان به  چای یا قهوه افزوده میل کرد.

میزان مصرف قارچ دارویی گانودرما:بستگی به شرایط بدنی هر فرد و نیاز بدن دارد. به طورمعمول بین نصف قاشق چایخوری تا یک و نیم قاشق چایخوری پودر گانودرما به صورت یک تا دو روز در میان مصرف می شود. این مقدار برای افراد سالم خواص بی‌شماری دارد. میزان مصرف این قارچ با توجه به نوع بیماری و پیشرفت آن نیز متفاوت است. سن، جنس، میزان سلامتی، پیشرفت بیماری از مولفه های تاثیرگذار در میزان مصرف قارچ گانودرما هستند. برای مثال بزرگسالان مبتلا به سرطان ، دیابت یا هپاتیت مزمن روزانه به ۶۰۰ تا ۱۸۰۰ میلیگرم  قارچ نیاز دارند.

عوارض احتمالی مصرف قارچ گانودرما

گانودرما lucidum یکی از قوی ترین گیاهان دارویی است که در صورت مصرف صحیح و با دوز مناسب اثرات جانبی ناخوشایندی ندارد.برخی از عوارض ناخواسته خفیف با مصرف گانودرما گزارش شده که اغلب ناشی از عکس العمل بدن به سم زدایی و یا مصرف بیش از حد توصیه شده قارچ گانودرما است. این علائم عبارتند از:

 • خون دماغ
 • خشک شدن بینی، دهان و گلو
 • مشکلات گوارشی
 • خارش پوست
 • سرگیجه
 • خون در مدفوع
 • عطسه و واکنش های آلرژیک
 • آکنه و بثورات جلدی

چنانچه بیماری خاصی دارید و از دارو استفاده می کنید، با پزشک خود مشورت کنید. مصرف گیاهان دارویی برای بیماران خاص باید زیر نظر پزشک انجام شود. خانم های باردار و شیرده بهتر است از مصرف گیاهان دارویی و قارچ گانودرما خودداری کنند. مصرف گانودرما برای کسانی که تحت عمل جراحی قرار می گیرند، مجاز نیست.

خواص گانودرما  تنها در صورت مصرف صحیح با دوز مناسب ، حاصل می شود. استفاده بیش از حد همه گیاهان دارویی می تواند عوارض ناخوشایندی را ایجاد کند. در صورت مصرف متعادل قارچ گانودرما ، سلامتی، نشاط، افزایش انرژی را تجربه خواهید کرد.

در ضمن دوره جامع آموزش پرورش قارچ گانودرما تهیه شده که پیشنهاد می کنم از صفحه زیر آن را ببیند.

آموزش عملی پرورش قارچ گانودرما 

آموزش پرورش قارچ گانودرما

فیلم شماره یک قارچ گانودرما

این فیلم توسط دیتا قارچ ترجمه و زیر نویس شده است. اینکه گفته شد شماره یک به این خاطر است که فیلم شماره دو را که زیرنویس شده هم بزودی ویرایش کرده و در سایت قرار می دهیم.امیدوارم از این مقاله خوشتان آمده باشد اگر سوالی برای شما یا نظری دارید درقسمت نظرات اعلام کنید.

فیلم شماره یک 

 این هم فیلم شماره دو قارچ گانودرما که قولش را داده بودیم:

در این فیلم یکی از پیشرفته  و مدرن ترین مزرعه های تولید گانودرما گونه لینگژی مورد بررسی قرار می گیرد. این گلخانه مدرن  توسط دابل کرین در سال ۲۰۰۷ ساخته شده است و این شرکت تولید کننده محصولات و مشتقات گیاه گانودرما می باسد. که از لینک زیر می توانید این محصولات را ببینید.

فیلم شماره دو

این مقاله در تاریخ ۱۹ مردادماه ۱۳۹۷ آپدیت شد.
این مقاله در تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ آپدیت شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫144 نظرها

 1. ب نظر راحت نمياد كنترل كيفيت اين محصول ب عنوان توليد خانگى،احتياج ب گل خونهء پيشرفته داره وبا ي سرمايه كوچيك نميشه راه اندازيش كرد اگر غير ازينه توضيح بديد ممنون ميشم

    1. سلام تازگیا شنیدم این قارچ روی بیماری ویرووس کرونا هم تاثیر قابل توجهی داشته و به طور غیر قابل باوری معجزه کرده آیا حقیقت داره واقعا روی این ویرووس میتونه تاثیر بزاره

     1. سلام روی بسترهای قارچ گانودرما کپک صورتی زده چیکار باید بکنم

   1. به نظرم مثل قارچ صدفی میتونید براش کمپوست خاک اره درست کنید (با دقت و استریل )و بذر رو لایه لایه داخل کمپوست بریزید و جداره ی کمپوست را سوراخ کنید و در حمام یا جای مرطوب از سقف آویزان کنید .تا قارچ از دیواره ی کمپوست رشد و خارج شود .کمپوست نقش درخت را برای قارچ ایفا میکند.امیدوارم مفید باشه .

 2. لطفا اگر کسی در رابطه با پرورش گانودرما راهنمایی بکنه یا بگن کجا میشه یادگرفت اطلاع بده
  خانم.قادری هستم
  Asraghader@gmail.com
  دوست عزیز almasi لطفا راه ارتباطی بزارین بتونم باتونتماس بگیرم یا از طریق ایمیل یا شماره تماس لوبندهبا من تماس بگیرین لطفااااا

 3. با سلام
  من چن ماه پیش درمورد نحوه ی کشت و شرایط کشت گانودرما تحقیق کردم از سایت شما و چن تا مقاله دیگه
  منتها یکی بحث هزینش بود که متوقفم کرد البته زیاد نبود برا من زیاد بود و یکی بحث بازار فروشش تو ایران . که بجز یکی دو مورد دیگه کسی یا جایی رو سراغ نداشتم
  اگه ممکنه در این مورد راهنماایی بفرمایید ممنون میشم ازتون.

  1. سرکار طالهره خانم گرامی
   تولید کمپوست این قارچ کار راحتی است و هزینه چندانی نیز ندارد
   در مورد بازار خرید این قارچ به تازگی در ایران شروع شده و افرادی هستند که محصول شما را به طور کامل میخرند
   موفق باشید

   1. سلام
    ما شرکت کشت گیاهان دارویی هستیم که میخوایم اگر امکانش باشه توی محیط گلخونه این قارچ رو پرورش بدیم ..شما میتونین در این راه راهنمامون باشین؟ یا کسی رو بهمون معرفی کنید؟

    1. سلام وقت بخیر
     این قارچ تاثیری رو بیماری پوست pco
     داره؟رنگ دانه های که از بین رفته میتونه ترمیم کنه بحالت اول برگرده یکنواخت بشه پوست؟
     ممنون میشم پاسخ بدین

     1. سلام بببخشید من میخوام بخرم قارچ رو برای مصرف خودم برای بالا رفتن سیستم دفاعی بدنم از کجا میتونم تهیه کنم؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. باسلام لطفا مبلغ محصول را مرقوم فرمائید چون مشکل مثانه دارم مصرف قارچ گانودرما ضروریست. باتشکر فراوان

    2. سلام و درود ببخشید استفاده از این این محصول (گانودرما ) برای کودک ۷ ساله مجاز هست ؟برای تقویت سیستم ایمینی (دچار بیماری لک و پیس داره میشه البته تازه شروع شده )

  2. سلام وقت بخیر من الان مقاله شما را مطالعه کردم آیا هنوز در این زمینه کار میکنید؟
   لطفا بفرمایید در زمینه پرورش ، فروش این قارچ چطور راهنمایی می فرمایید؟

   1. سلام
    بله همچنان قارچ گانودرما پرورش می دهیم، در زمینه نحوه پرورش و کشت این قارچ در بسته آموزشی زیر به طور کامل صحبت شده است، بازاریابی و فروش بر عهده خودتان هست ولی می توانید کسانی را پیدا کنید که خرید و فروش این قارچ را انجام می دهند، ضمن اینکه در بسته آموزشی زیر در ویدئویی ۲۰ دقیقه ای درباره نحوه فروش این قارچ به طور کامل صحبت شده است.
    آموزش پرورش قارچ گانودرما

 4. با سلام
  من مشاور طب سنتی هستم و با این که گانودرما هم خواص زیادی داره ولی به همه نوشیدنی قارچ کامبوجا رو توصیه می کنم که هم به راحتی میشه توی خونه پرورش داد و هم خواصش از گانودرما بسیار بیشتر هست و عوارضی هم نداره و فقط به خانم های باردار و شیرده و بچه های زیر پنج سال توصیه نمیشه، همچنین اینکه با خرید یک بار قارچ کامبوجا بارها و بارها میتونید تو خونه ازش نوشیدنی درست کنید و قارچش رو پرورش بدید و دیگه نیازی به خرید قارچ هم نیست

  1. سلام. من مشکل معده دارم.. معدم خیلی اسید تولید میکنه.. هر چی میخورم میشه اسید برگیرنده..خسته شدم از بس دارو شیمیایی خوردم.. اگر ممکنه من راهنمایی کنید.. ممنونم

    1. سلام وقت بخیر
     این قارچ تاثیری رو بیماری پوست pco
     داره؟رنگ دانه های که از بین رفته میتونه ترمیم کنه بحالت اول برگرده یکنواخت بشه پوست؟
     ممنون میشم پاسخ بدین

   1. من هم هلیکوباکتر داشتم که بعد از یه مدت خوب شد ، اتفاقا با همین قارچ درمان کردم
    @Ganoderma_lucidom اینجا راهنماییم کرد

   2. سلام من قهوه قارچ رو تهیه میکنم از اونجایی که برام هزینه بر هست و بخاطر لیکن پلان روی پام مجبور هستم آیا با تهیه خود قارچ هم جواب میگیرم؟؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنین

  2. سلام این که شما گفتید برای زگیل هم فایده داره؟ من پایلوماتوز حنجره دارم. یعنی زگیل تناسلی اما داخل حنجرم میزنه و باعث میشه صدام قط بشه تنگی نفس هم میگیرم تا بحال ۵ بار عمل کردم. دکترا میگن هیچ دارویی نداره کل عطاری هارو زیر و رو کردم هر کدوم ی مشت علف دادن بهم هیچ اثری نداشته. متاسفانه پایلوماتوز حنجره دارویی نداره. دکتر گفت دقیقا این از همون نوعی هست که بعضی ها زگیل تناسلی میگیرن ویروس از بدن هیچ وقت خارج نمیشه

   1. نه این ویروس از بدن خارج میشه تنها راهشم گانودرما هست حتما پیگیری کن خیلیها این زیگیل و از بدنشون خارج کردن تنها چیزی که درمان نداره مرگه….

 5. سلام از کجا میتونم ئودر قارچ گانودرما رو تهیه کنم هر ۱۰۰ گرمش چند ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

  1. دوست عزیز اقای رضوی
   تا جایی که من میدانم هنوز در ایران تولید نشده است البته شنیدم که کپسول هندی اش وارد کشور شده ولی از صحت اون مطمئن نیستم به تازگی با شرکت گل دارو مذاکراتی انجام شده است که امیدواریم بزودی شاهد تولیدآن باشیم.
   التبه خود قارچ در حال حاضر تولید می شود و ما نیز برای کار آموزش خودمان تولید کردیم در کانال های تلگرامی می توانید خود قارچ راهم پیدا کنید.

 6. سلام باردهی گانودرما روی درخت چه مدت زمان میبرد و نحوه کاشت چگونه است لطفا راهنمایی فرمائید
  باتشکر

  1. دوست عزیز پرورش قارچ گانودرما کار راحتی است حتی شما می توانید در منزل این کار را انجام دهید به زودی پرورش قارچ کانودرما در منزل روی سایت قرار می گیرد.

   1. سلام جناب آقای الماسی عزیز از پاسخگویتان سپاسگذارم ؛ با توجه به اینکه در مورد کاشت شیتاکه روی درخت فرموده بودید که بادهی این قارچ حدود دو سال طول میکشدو تا۶ سال میتوان از آن برداشت کرد ، سوال عرض کردم که آیا کاشت گانودرما روی درخت هم به همین مدت نیاز دارد یا خیر؟ ضمنا بنده چند درخت داشتم هم زنده بوده و میوه میدهند و هم خشک و میخواستم گانودرما را روی آنها کاشت کنم خواهشمند است بفرمائید روش کاشت روی درخت چگونه است و بذر گانودرما لوسیدوم را از کجا باید تهیه کرد؟ چون تا به حال از چندجا پرسیدم هرکدام قیمتی برای آن ذکر میکنند از ۱۲ تا ۶۵ هزار تومان و دلیل هم اینکه این بذرها از نسل اول است باتشکر

    1. دوست عزیز کشت گانودرما به صورت پرورش در سالن در یک دوره ۴ ماهه و با باردهی بالا امکان پذیر می باشد که در این روش شما نیازی به درخت و بذر نخواهید داشت و به زودی دوره ای در این زمینه آماده شده و در سایت قرار می گیرد در ضمن بذر مناسب برای پرورش قارچ بین ۵ تا ۱۰ هزار تومان می باشد انچه به عنوان بذر پایه مادری یا نسل اول گفته می شود بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

 7. سلام آقای الماسی عزیز
  بسیار سپاس گزارم بابت مطالبی که در سایت قرار میدهید
  میخواستم بپرسم آیا امکان تهیه ی بذر این قارچ وجود داره در ایران؟ و از کجا؟
  واسه شروع از یک فضای ۷۰ متری تقریبا چقدر سرمایه لازم است؟
  و اینکه پکیجی که قولش رو دادین حدودا چه تاریخی واسه فروش در سایت قرار میدید؟
  نهایتا اون فایلی که در مورد افات و بیماری های حین کشت این قارج هستش رو بی زحمت به ایمیل بنده هم بفرستید اگر امکان داره
  خیلی خیلی ممنونم
  با آرزوی موفقیت روز افزون برای جنابعالی

 8. سلام آقای الماسی عزیز
  بسیار سپاس گزارم بابت مطالبی که در سایت قرار میدهید
  میخواستم بپرسم آیا امکان تهیه ی بذر این قارچ وجود داره در ایران؟ و از کجا؟
  واسه شروع از یک فضای ۷۰ متری تقریبا چقدر سرمایه لازم است؟
  و اینکه پکیجی که قولش رو دادین حدودا چه تاریخی واسه فروش در سایت قرار میدید؟
  نهایتا اون فایلی که در مورد افات و بیماری های حین کشت این قارج هستش رو بی زحمت به ایمیل بنده هم بفرستید اگر امکان داره
  خیلی خیلی ممنونم
  با آرزوی موفقیت روز افزون برای جنابعالی

 9. سلام آقای الماسی. به لطف پکیج شما ما میتونم قارچ گاندورما پرورش بديم. فقط نگرانی من بابت فروش اين محصول هست. آیا در حال حاضر کسايی هستند که به صورت عمده اين قارچ را خريداری کنند.

  1. دوست عزیز در کشور ما آگاهی درباره این قارچ به تازگی شروع شده و مطمئن باشید در اینده نزدیک از این قارچ و شناخت بیشتر مردم بازهم بیشتر خواهید شنید.

 10. سلام
  جهت تهیه قارچ گانودرما به صورت پودر شده و سالم می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

 11. سلام دوستان درصورت امکان جهت پرورش و فن آوری قارچ گانودرمادر ایران راهنمایی بفرمایید

 12. در خصوص گانودرما،شماره ۲ اشاره کردین،در بدن هیستامین تولید میکند!
  در صورتیکه اگه خاصیت ضد آلرژی داشته باشه،باید آنتی هیستامین تولید کند!

 13. با سلام
  میشه لطفا بفرمایید آیا این قارچ برای درمان بیماری آلوپسی موثر هست یا نه ؟ ممنون

 14. سلام جناب الماسی گرامی
  برای سفارش مقداری از این قارچ با چه شماره تلفنی تماس بگیرم
  از اراک هستم

  1. دوست عزیز در کانال های تلگرامی و اینترنت می توانید عرضه کنندگان این قارچ را پیدا کنید ضمن اینکه می توانید این قارچ را در منزل به اندازه مورد نیاز خود می توانیدتولید کنید کار تولید قارچ گانودرما کار راحتی است و آب و هوای ایران مناسب پرورش این قارچ است.
   پیشنهاد می کنم این ویدئوی کوتاه را ببینید
   آموزش پرورش قارچ گانودر ما در منزل

 15. با سلام بسته امی شکلات داغ همراه که روشون نوشته همراه با پودرگانودرما هم این خواص را دارند؟///ممنون

 16. سلام من از ۶ فروردین ۹۸ شروع کردم به خون دارو گاننودرما برای رفع استرس واضطراب وافسردگی هنوز هیچ علائمی از بهبودی بوجود نیومده متاسفانه خیلی دارم تلاش میکنم برای بهبودی.

 17. سلام.ممنون از مقاله پربارتون .میخواستم بپرسم ایا از دوستان کسی هست که دیابت نوع اول رو با این دارو (گانودرما) رفع یا بهبود بخشیده باشه ؟
  اگر کسی هست لطفا اطلاع رسانی بفرمایید.ممنون

 18. با سلام و وقت بخیر
  بنده تمایل دارم دراین کارفعال بشم چنانچه امکان داشته باشه راهنمایی و انشاءالله همراهی بفرمایید مزید امتنان است منتظر محبتتان هستم. باتشکرفراوان
  تلفن ۰۹۰۵۹۷۱۱۲۰۳

 19. درود جناب مهندس الماسی
  بنده فربد رادبد هستم و در تفکر تولید قارچ خصوصا گانودرما
  ولی اطلاعاتی لازم دارم
  ۱ میزان تولید در متر مربع و زمان آن
  ۲ قیمت بازار
  ۳ هزینه کشت و بذر و دوران تولید
  ۴ دیتایل سالن تولید
  ۵ آیا برای تولید نیاز به اخذ مجوز از ادارات بهداشت و …. هست یا نه
  ممنون میشم بنده را راهنمایی بفرمایید .
  ارادتمند
  فربد رادبد

  1. اقای فرید عزیز سلام
   تقریبا د ره متر مربع حدود ۸۰ کیلو کمپوست می توان استفاده کرد از هر ۱۰۰ کیلو حدود ۱۵ کیلو قارچ تازه گانودرما برذاشت می شود
   قیمت بین ۵۰۰ تا ۷۵ هزارتومان هر کیلو خشک
   قیمت هر کیلو کمپوست حدود ۲۰هزار تومان

   فعلا برای مصارف معمولی نیاز به اخذ مجوز نیست مگر اینکه بخواهید با شرکت های دارویی قرارداد ببندید.

   اطلاعات کامل تر در مورد جزییات را در این صفحه زیر ببینید.
   پرورش قارچ گانودرما

   1. درود و تشکر جناب الماسی عزیز
    متاسفانه بسیار دیر پاسخ شما را دیدم
    ممنون از لطف شما
    هر کیلو محصول تازه چقدر محصول خشک میده .( درصد رطوبت ؟؟)
    ممنون

    1. سلام من برای درمان دیابت نوع دو خودم میخوام چجوری میشه تهیه کنم؟؟؟؟لطفا اگر میشه راهنمایی کنید

 20. با سلام خدمت اقای الماسی من میخوام اموزش کشت قارچ گانودرما رو یاد بگیرم میشه من و بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم

 21. با سلام خدمت شما ، ما ی بیمار ام اس ی داریم ک تقریبا ۴۸سالشه و پاهایش هیچ حرکتی نداره فقط کمی حس داره ،ب ما گفتن از قارچ گانودرما استفاده کنیم برا علاج بیمارمون الان نزدیک ب ۱۲،۱۳ساله ک فلج ،آیا با مصرف این قارچ بیمار ما خوب میشه؟ ممکنه منو راهنمایی کنید ممنونتون میشم

 22. سلام.پدرمن سرطان بدخیم پروستات دارن که ۳روز پیش جراحی شدن ولی قسمتی از سلولها هنوز تو بدنشون هست.دیروز از تجریش قارچ گانودرما خریدم که میگفتن رشد سلولهای سرطانی رو متوقف میکنه.باتوجه به اینکه پدرم تازه جراحی شده و معده درد هم داره اشکال نداره از این قارچ استفاده کنه؟آیاقارچی که تو ایران فروخته میشه اص هست و سمی نیست؟مقدار مصرفش در مورد پدر من باید چقدر باشه؟

  1. سرکار خانم نیلوفر

   ضمن ارزوی سلامتی برای پدر عزیزتان
   بله قارچ گانودرما در کنترل رشد سلول های سرطانی موثر بوده و پیشنهاد می کنم آن را به شکل پرورشی تهیه کنید.

   مقاله نحوه مصرف را بطور کامل بخواهید
   نحوه مصرف قارچ گانودرما

   حتما با پزشک خود هم مشورت کنید.

 23. سلام من مشکل ویتیگول دارم آیا قارچ گانودرما در درمان این بیماری به اثبات رسیده یا نمونه مشابه درمان یافتگان در کشور رو سراغ دارید

 24. در پاسخ به مشکل معده و اسید معده
  باکتری هلیکوباکتر پیلوری علت عمده اش هست و معمولا در آب آلوده به مدفوع وجود دارد
  بهترین کار آبی که می نوشید رو بسیار مراقب باشید اگه هم در شرکت کار می کنین از آبی که خودتان مراقبش هستید استفاده کنین ممکن است همکاران یا آبدارچی در آب شما ادرار را مدفوع بریزند
  و شب قبل از واب سنجد بخورید بدون دانه
  چند هفته ادامه بدهید خوب خواهید شد
  آب رو حتما آب سالم مصرف کنید بسیار مهم است

 25. سلام در مورد میزان سرمایه اولیه جهت راه اندازی پرورش قارچ کمی اطلاعات بدهید

 26. سلام ایا این قارچ برای بیماری پیسی یا ویتیلیگو مفیده و اگر مفیده طریقه مصرفش چطوره؟

 27. سلام جناب آقای الماسی. خواهشی که از شما دارم لطف نموده بطور مفصل طرز تهیه و پرورش قارچ گانودرما در منزل رو بصورت چند جمله برای ما بذارید چون موفق به دانلود فیلم نشدم و ممکنه این درخواست خیلی از دوستان باشه که توضیحات در این زمینه را بصورت نوشتاری داشته باشن. تمایل بسیار زیادی در زمینه پرورش قارچ در منزل رو دارم و امیدوارم به تقاضای من جامه عمل بپوشانید . با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما.

 28. سلام جناب آقای مهندس الماسی
  آیا میتوان پودر قارچ گانودرمارو در جیره غذایی حیوانات استفاده کرد و بعنوان دارو و آنتی بیوتیک و … بهره برد؟؟؟

 29. سلام
  من لاته گانودرما رو تهيه كردم
  اين درسته كه بايد بصورت ناشتا استفاده كنم و مهمتر اينكه تا دوساعت بعد از مصرف هيچ خوراكي نبايد استفاده كنم؟؟؟؟

 30. سلام وقت بخیر، آیا این قارچ برای درمان زگیل تناسلی هم درمان داره ؟ اگر موردی بود لطفا بگین

 31. درودی دوباره بر جناب آقای مهندس الماسی عزیز
  باتشکر از زحمات شما که وقت صرف میکنید و جواب خوانندگان خود را با حوصله میدهید.
  اینجانب میخواستم از پودر قارچ گانودرما بعنوان داروی وتیلیگو یا برص استفاده کنم ولی نمیدونم قابلیت هضم این قارچ چگونه است! چون شنیدم معده انسان نمیتواند آنرا هضم کند.در سایت شما هم در این مورد مطلبی نیافتم.
  ممنون از پاسخ شما.

 32. جناب مهندس سلام خسته نباشید
  سوال من اینه که قسمتی از دیوارسالن من از جنسه گچه برای پوشش اون دیوار میتونم پلاستیک بکشم؟واینکه چه جنسی باشه؟ممنونم

   1. من واسه اینکه رطوبت به دیوارها نرسه میخوام اینکاروبکنم تاارتفاع قفسه هام دیوارسنگیه
    ینی از هرنوع پلاستیکی استفاده کنم مشکلی نداره؟

 33. سلام جناب مهندس الماسي
  من از توي جنگل قارچ گانودرما آوردم چطور ميتونم بفهمم كه قارچ اصلي هست يا خير ؟دقيقا مشخصات گانودرما رو داره
  چطور مصرفش كنم ؟

 34. با سلام و تشكر از اطلاعات خوبتون
  جهت مصرف اين قارچ يا محصولات تركيبي آن ، نيازمند به اطلاعات جامع و دقيق تري در طب سنتي و مدرن هستيم . گانودرما لوسیدوم Ganoderma lucidum نام علمی گونه ای قارچ به نام گانودرما است.
  گانودرما لوسیدوم یک داروی طبیعی است که به دلیل اثر ثابت شده‌ای که روی سیستم ایمنی بدن دارد، به طور گسترده توسط پزشکان و طبیبان سنتی در آسیا تجویز و استفاده می‌شود. محققان آزمایشگاهی و تعداد انگشت شماری از کارآزمایی‌های پیش بالینی گزارش کرده‌اند که گانودرما لوسیدوم حاوی مواد ضدسرطانی و تقویت کننده سیستم ایمنی است.
  مشاور تخصصي

 35. سلام وقت بخیر
  اول اینکه مطالب خوبی رو درج کرده بودید
  و اینکه این قارچ در درمان تیرویید هم تاثیر داره یا خیر؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام دوست عزیز من تا جایی ک میدونم این قارچ موثره ولی باید قارچ فراوری شده باشه دوستایی هم دارم ک میتونن کمکتون کنن

 36. باسلام مهندس جان من منطقه تالش گیلان زندگی میکنم ییلاقات ماپراز قارچ گانودرماست البته طبق اطلاعات مختصری که دارم مطمعننم اشتباه نمیکنم ایاهمین قارچ که بصورت خودجوش عمل اومده قابل مصرف هستند یااینکه به مقدار زیاد ازاین قارچ رو میشه به فروش رساند دنبال یه درامدزای هستم یابه اینصورت یاپرورش ممنون میشم

  1. سلام
   شناخت قارچ های دارویی از قارچ های سمی در طبیعت کار بسیار سختی هست و ریسک بسیار بالایی دارد، که ممکن است حتی کوچکترین اشتباهی جان یک انسان را تهدید کند. در مورد پرورش قارچ گانودرما، شما با آموزش آن، به راحتی می تونید پرورش را خودتون در منزل و یا …. انجام بدید و از نتیجه هم کاملاً مطمئن خواهید بود.
   برای آموزش پرورش قارچ گانودرما صفحه زیر را ببینید:
   آموزش پرورش قارچ گانودرما

 37. سلام
  نیازی به دستگاه و … برای شناسایی خواص دارویی این قارچ نیست؛ همانطور که در سایت های خارجی بسیاری می تونید ببینید که در خانه قارچ را پودر می کنن و به صورت دمنوش تهیه کرده و می خورند.

 38. سلام
  باعرض تشکر از صبوری وراهنمائیهای علمیتان می خواستم بدانم که آیا قارچ گانو درما در درمان بیماری پوستی ویتیگولیا(پیسی)هم موثر است و روی کسی جواب داده؟
  ممنون میشم که پاسخ به ایمیل اینجانب ارسال شود.

 39. سلام
  ببخشید من هم تو سرم هم صورتم جوشهای سر سفید چرکی میزنه، الان تقریبا ۱۰سالی هست،، تا وقتی ک قرص و کپسول آنتی بیوتیک میخورم بهترم، قط ک میکنم جوشام عود میکنه
  آیا با مصرف گانودرما خوب میشم؟ و چند وقت باید مصرف کنم تا نتیجه بگیرم؟
  ممنونم

  1. قطعا موثر است و طبق گزارش مصرف کنندگان بسیار شگفت انگیز بوده است پیشنهاد میشود حداقل سه ماه مصرف کنید در صورت بهبودی ادامه مصرف دهید.

 40. جناب الماسی سلام
  می خواستم بدونم شما جایی که مطمئن باشه رو برای خرید قارچ گانودرما میتونید معرفی کنید؟
  سپاس از لطفتون

 41. سلام اقای دکتر من مبتلا به سرطان پانکراس هستم و واقعا از جراحی و درمان های شیمیایی می ترسم . آیا این قارچ رو غده های سرطانی هم تاثیر مثبت داره؟

 42. خیلی درباره گانودرما شنیدم . فکر می کنم با این توجه به این مطلب حتما باید تست کنم . ممنون از این مطلب خوبتون .

 43. ممنون از راهنمایی های شما…فقط یه مشکلی هست من بخاطر بیماریم باید گانودرما مصرف کنم ولی وحشت ناک داره لاغرم میکنه که اصلا خوشم نمیاد.راه حلی داره که لاغر نکنه.؟؟؟ممنون

 44. ممنون از دکتر الماسی بابت اینکه اطلاعاتشون رو در اختیار ما قرار میدهند. به نظرم قارچ گانودرما محصول خوب و سالمیه. اما به شرطی که به چشم دارو بش نگاه نکنیم و به شکل سنتی (دمنوش) استفاده بشه. الان چندتا از سایت های ایرانی خوب دارن روی این محصول کار می کنند.

 45. سلام آقای مهندس وقت بخیر به صورت قهوه اگر استفاده بشه برای بیماری دیابت از نوع دو مناسبه ؟ پدر من تازگی ها با این
  گیاه آشنا شده و اینکه جدیدا بی حسی پا ها رو بیان میکنه و اینکه میگه بدنش درد میکنه یعنی واقعا این قارچ تاثیر خودش
  در مدت ۶ ماه میذاره ؟

  1. سلام خسته نباشید.لطفا راهنمایی بفرمایید چطور میتونم عضوکانال تلگرامی تون بشم؟
   ممنونم

 46. سلام خوبید خسته نباشید لطفا میشع جواب این سوالم بدید مهمه آیا قارچ گانودرما برای ویروس hpv خوبه ؟ از بین میره ؟کسی استفاده کرده ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن