آیا شما همه چیز را درباره هواساز سالن پرورش قارچ می دانید؟

هواساز سالن پرورش قارچ 

هواساز از مهم‌ترین دستگاه‌های سالن‌های پرورش قارچ است. هواسازهای سالن پرورش قارچ با تنظیم دی‌اکسید کربن و اکسیژن، تنظیم رطوبت و دما و تصفیه هوا به روند رشد قارچ دکمه‌ای کمک می‌کنند.

در سالن‌های پرورش قارچ دکمه‌ای رطوبت %۸۰-۹۰% لازم است. جهت تولید رطوبت در دستگاه هواساز، از مه ساز می‌توان استفاده کرد که با تغییر سایز مولکول‌های آب، مه تولید می‌کنند.

 

هواساز

 

هواساز ایرواشر در سالن پرورش قارچ 

هواساز ایرواشر با گردش هوا در سالن عمل یکنواخت سازی دما، رطوبت، دی‌اکسید کربن و اکسیژن را بر عهده دارد. این دستگاه رطوبت موردنیاز سالن‌های پرورش قارچ تا حدود ۹۹ درصد تأمین می‌کند.

اجزای هواساز ایرواشر 

فن سانتریفیوژ: باعث گردش هوا داخل دستگاه و سالن گردیده و کار یکسان‌سازی دما، رطوبت، دی‌اکسید کربن اکسیژن را در سالن پرورش قارچ بر عهده دارد.

 

رطوبت ساز – مه پاش: جهت تأمین رطوبت موردنیاز سالن‌های قارچ تا حدود ۹۹ درصد

 

ایرواشر: عمل شستشو و ضدعفونی هوا را بر عهده دارد یعنی هم هوای ورودی از بیرون و هم هوای که در خود سالن تولید قارچ سیرکوله می‌شود، داخل قسمت ایرواشر هواساز شستشو می‌گردد.

 

قطره گیروفیلتر: مانع خروج قطرات احتمالی آب تولید شده توسط مه پاش می‌شود و سبب یکسان‌سازی و اصطلاحاً میکس کامل آب با هوا می‌گردد که تأثیر مهمی بر میزان خنک شدن سالن پرورش قارچ نیز دارد.

 

کوئل گرمایشی و سرمایشی: در صورت مجهز بودن سالن پرورش قارچ به سیستم دیگ آب گرم و یا دیگ بخار و همچنین چیلر و یا آیس بانک، امکان استفاده از این دستگاه برای گرم کردن و سرد کردن سالن پرورش قارچ توسط هواساز وجود دارد.

 

دریچه‌های لینک: دو دریچه آلومینیومی در هر هواساز وجود دارد که توسط زنجیر به یکدیگر وصل شده‌اند. این دریچه‌ها امکان سیرکوله هوای داخل سالن را به وجود می‌آورند و یا هوای تازه از بیرون وارد سالن پرورش قارچ می‌کند و با اینکه ترکیبی از این دو کار را با درصدهای مختلف اجرا می‌نماید.

 

 

 

هواساز

دریچه سیرکوله هواساز

دریچه سیرکوله هواساز

دریچه سیرکوله هواساز

 

 

کانال هواساز

کانال های هواساز (سوراخ های هواساز در کانال مشخص است)

 

 

منبع: دیتا قارچ

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن