پرورش قارچ را چگونه انجام دهیم؟ قسمت پنجم

پرورش قارچ – ۶ اصل مهم در موفقیت پرورش قارچ دکمه ای 

در این ویدئو به نکات مهم جهت موفقیت در کشت و پرورش قارچ دکمه ای پرداخته می شود.

۱- علاقه و پشتکار

مهم ترین عامل جهت موفقیت در پرورش قارچ دکمه ای، عشق و پشتکار است. در صورتی که سرمایه، آموزش و مشاوره ندارید ولی علاقه و پشتکار دارید می توانید تمامی مشکلات و سختی های راه را طی کنید و به موفقیت برسید.

۲- ایجاد حداقل امکانات جهت رسیدن به سود اقتصادی

حداقل امکانات شامل ایجاد شرایط محیطی مناسب جهت رشد و پرورش قارچ دکمه ای است. ایجاد حداقل امکانات شرط لازم است ولی کافی نیست زیرا قسمتی از کار است. حداقل امکانات شامل موارد زیر است:

– سالن پرورش با فضای مناسب

– قفسه بندی مناسب جهت استفاده ایده آل از فضای سالن

– عایق بودن سالن پرورش و امکان کنترل شرایط محیطی

در ویدئوهای پرورش قارچ را چگونه انجام دهیم؟ قسمت های اول و دوم درباره سالن های پرورش قارچ و ویژگی های آن توضیحات کاملی داده شده است.

۳- کمپوست با کیفیت

قارچ ها تجزیه کننده های ثانویه هستند و باید مواد غذایی به صورت ساده در اختیار آن ها قرار گیرد به این مواد غذایی تجزیه شده، کمپوست یا بستر کشت قارچ می گوییم. در خرید کمپوست باید دقت صورت گیرد و کمپوست با کیفیت خریداری شود. یک کمپوست مطلوب کمپوستی است که تعادل بین دو عنصر کربن و ازت در آن رعایت شود. با تهیه یک کمپوست خوب ۵۰% از موفقیت در پرورش قارچ را بدست آورده اید.

در ویدئوهای پرورش قارچ را چگونه انجام دهیم؟ قسمت های سوم و چهارم درباره ویژگی های یک کمپوست با کیفیت توضیحات کاملی داده شده است.

۴- آموزش

رمز موفقیت در تولید و پرورش قارچ دکمه ای داشتن اطلاعات کافی و کامل از روند تولید است. در صورت آشنایی با روند تولید با جزئیات کشت و کار و تولید قارچ و شرایط خاص پرورش قارچ آشنا خواهید شد.

۵- رعایت اصول بهداشتی و کنترل و پیشگیری از ورود آفات و بیماری ها

کنترل آفات و بیماری ها، منجر به موفقیت در برداشت می شود. از آنجایی که قارچ دکمه ای یک مصرف کننده است، شرایط برای رشد و توسعه سایر قارچ ها، بیماری ها و آفات نیز فراهم خواهد شد. کنترل آفات و بیماری ها در محیط رشد قارچ دکمه ای بهتر است بجای مبارزه به صورت پیشگیری باشد. شناخت علمی و اصولی بیماری ها و رعایت نکات بهداشتی، تاثیر بالایی بر عملکرد خواهد داشت.

۶- برداشت قارچ 

در صورت داشتن یک برداشت صحیح و خوب به موفقیت بیشتری خواهیم رسید. در یک قارچ چینی صحیح با افزایش ۲-۳ درصدی برداشت، میزان عملکرد افزایش می یابد.

 

 

مدت زمان: ۱۲ دقیقه 

حجم فایل: MB ۲۴

فرمت: mp4

 

دانلود ویدئو

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫9 نظرها

    1. سلام
      برای دیوارهای گچی در رطوبت های بالا مشکل ایجاد می شود، اگر بتونید سازه ای بهتر استفاده کنید که مقاوم در برابر رطوبت باشد و یا در صورتی که چاره ای ندارید، از پوشش های پلاستیکی برای پوشاندن دیوارها استفاده کنید.

  1. سلام آقای مهندس خسته نباشید از مشاوره های بی نظیرتان ممنون و سپاسگزارم من شماره شما را برای مشاوره می خواستم تلفنی صحبت کنم

  2. سلام خسته نباشید ببخشید من میخواستم مقداری بذر قارچ دکمه ای تهیه کنم با کمپوست از کجا میتونم بخرم .لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن