برای یک روز کارگر چه دستمزدی پرداخت می کنید؟

حقوق کارگران در پرورش قارچ 

حقوق کارگران در پرورش قارچ دکمه ای یکی از هزینه هایی است که باید از میزان دقیق آن طبق قوانین شورای عالی کار آگاهی کافی داشت. در سال ۱۳۹۵ میزان حقوق کارگران بر اساس قانون شورای عالی حساب می شود.

محاسبه حقوق یک کارگر در سال ۱۳۹۵

دستمزد روزانه یک کارگر در مدت یک سال میزان ۹۹/۰۸۴/۲۵۲ ریال حساب می شود. از کل این مبلغ ۲۳ درصد آن حق بیمه سهم کارفرما می باشد که مقدار آن ۲۲/۷۸۹/۳۷۸ ریال می شود. حق مسکن ماهیانه ۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال که برای یک سال ۱۸/۰۰۰/۰۰۰ حساب می شود. حق اولاد برای یک کارگر با دو فرزند ماهیانه ۸۱۲/۱۶۶ ریال می باشد که برای یک سال  ۱۹/۴۹۱/۹۸۴ ریال می شود. نرخ پایه سنواتی به ازای هر روز ۱۰/۰۰۰ ریال مشخص شده است که برای ۳۶۶ روز یا یک سال ۳/۶۶۰/۰۰۰ ریال می شود.

بر اساس قانون عیدی و پاداش سالیانه برای هر کارگر برابر با دو ماه حقوق پایه است، یعنی ۱۶/۲۴۳/۳۲۰ ریال.

سنوات پایان سال برابر با یک ماه حقوق پایه است، یعنی ۸/۱۲۱/۶۶۰ ریال. 

مجموع این مبالغ برای یک کارگر با دو فرزند ۱۸۷/۳۹۰/۵۹۴ ریال و برای کارگری بدون فرزند ۱۶ ۷/۸۹۸/۶۱۰ ریال خواهد شد.

محاسبه روزهای کاری سال ۱۳۹۵

کل روزهای سال ۱۳۹۵، ۳۶۶ روز می باشد که ۵۲ روز آن جمعه و ۲۳ روز آن را برای تعطیلات طبق ماده ۴۳ تعطیلات در نظر گرفته می شود. طبق ماده ۶۴ مرخصی، کارگران در سال ۳۰ روز با احتساب ۴ جمعه مرخصی دارند. بر اساس ماده ۵۱ ساعت کار هفتگی، کار کارگران نباید از ۴۴ ساعت هفتگی تجاوز کند در غیر اینصورت اضافه کاری محسوب می شود. ۴۴ ساعت در هفته برابر با ۲۶ روز در ماه می شود.

مجموع تعطیلات و مرخصی ها برابر با ۱۲۷ روز خواهد شد که از یکسال یعنی ۳۶۶ روز که کم شود، ۲۳۹ روز می شود این همان روزهای کاری یک کارگر خواهد بود که برای یک کارگر با دو فرزند روزانه  ۷۸۴/۰۶۱ ریال و برای یک کارگز بدون فرزند  ۷۰۲/۵۰۴ ریال خواهد شد. این اعداد بدست آمده اگر تقسیم بر اعداد پایه مصوب شده شورای عالی کار شود، ضریبی نزدیک به ۳ برابر بیشتر از آن که شورای عالی کار مشخص کرده است.

 

 

مدت زمان: ۶ دقیقه و ۱۷ ثانیه

حجم فایل: MB ۱۵

فرمت: mp4

 

دانلود ویدئو

برچسب ها

مهندس محمدرضا الماسی

15 سال پیش خیلی اتفاقی وارد این صنعت شدم و همیشه دوست داشتم چیز جدیدی را یاد بگیرم و هنوز هم باید خودم را دانشجوی این رشته بدانم و دوست دارم هر انچه را در این 15 سال یادگرفته ام به علاقه مندان یاد بدهم و به نظرم اگه با هم پیشرفت کنیم موفق تریم.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن