پرورش قارچ را چگونه انجام دهیم؟ قسمت سوم

پرورش قارچ- ۸ ویژگی طلایی یک کمپوست مطلوب

در این ویدئو که قسمت سوم نحوه پرورش قارچ می باشد، ۸ ویژگی طلایی یک کمپوست مطلوب توسط یکی از کارشناسان گروه دیتا قارچ، آقای مهندس دادخواه به صورت عملی آموزش داده می شود.

۱- رنگ کلش

رنگ کلش باید قهوه ای سوخته باشد، وجود کلش های زردرنگ نپوسیده در کمپوست به میزان ۱۰-۱۵ درصد بلامانع است، زیرا باعث ایجاد ساختار در کمپوست می شود و از فشرده شدن کمپوست جلوگیری می شود. در صورتی که میزان کلش های نپوسیده زرد رنگ بیشتر از ۲۰ % باشد، کمپوست کیفیت غذایی پایینی خواهد داشت.

۲- اندازه کلش

اندازه ی کلش ها باید بین ۸-۱۰ سانتی متر باشد و اندازه های کمتر باعث فشرده شدن بیشتر کمپوست و ایجاد شرایط بی هوازی در آن است و اندازه های بزرگ تر نشان نپوسیدن و نبود آب کافی در آن است.

۳- پوسیدگی کمپوست

برای تشخیص میزان پوسیدگی کمپوست در پرورش قارچ، اندکی از کمپوست را برداشته و از همدیگر جدا می کنیم، یک کمپوست خوب باید براحتی از همدیگر جدا شود.

۴- بوی کمپوست

 کمپوست نباید در دمای ۲۳-۲۴ درجه سانتی گراد بوی آمونیاک یا کود مرغی و یا بوی زننده داشته باشد، کمپوست باید بوی شیرین و بوی علف تازه بدهد.

۵- چسبندگی یا وجود ذرات خاک در کلش

وقتی اندکی از کمپوست در دست فشرده می شود، کمپوست نباید به یک گلوله ی کامل تبدیل شود، بلکه باید براحتی آن را از هم باز کرد. اگر کمپوست خاک داشته باشد با فشردن آن، سریعاً شبیه گل به هم می چسبد و باز کردن اجزای آن از هم سخت می شود. بنابراین کمپوست قارچ دکمه ای باید میزان خاک کمتری داشته باشد.

۶- میزان رطوبت کمپوست

وقتی اندکی از کمپوست را در دست می گیریم نباید هیچ رطوبتی را در داخل آن ببینیم و یا قطرات آب دیده شود. رطوبت کمپوست باید بین ۶۸-۷۱% باشد.

۷- وجود باکتری های ترموفیل

در داخل بلوک های کمپوست، ذرات سفید رنگ گچی شکل تا خاکستری رنگ به نام باکتری های ترموفیل وجود دارد. ترموفیل ها به آزادسازی موادغذایی از کمپوست و رشد بهتر ریسه ها کمک می کنند.

۸- عدم وجود تکه های کود مرغی در کمپوست

یک کمپوست خوب جهت پرورش قارچ، نباید گلوله های میکس نشده کود مرغی وجود داشته باشد. وجود تکه های کود مرغی سبب ایجاد بیماری هایی مانند کپک گچی و آفاتی همچون کنه ها می شود.

 

 

مدت زمان: ۷ دقیقه و ۲۳ ثانیه 

حجم فایل: MB ۸۵

فرمت: mp4

دانلود ویدئو

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن